Menupaus ja nahk

Hohde_eesti_blogi

Nahk läbib koos meiega erinevaid eluetappe ja reageerib muutustele meie kehas. Puberteet, võimalik rasedus ja imetamine ning menopaus on suured murrangud meie elus, mis mõjutavad ka nahka. Selles tekstis keskendume sellele, kuidas menopaus nahka mõjutab ja mida tuleks nahahoolduses arvesse võtta.

Östrogeeni tase naise kehas hakkab vähehaaval langema umbes kahekümne viienda eluaasta paiku. Enne neljakümnendat eluaastat algab tavaliselt esimesena nn premenopaus ning neljakümne viie-viiekümnenda eluaasta vahel hakkab östrogeeni hulk organismis drastilisemalt vähenema, millest algab tegelik menopaus. Loomulikult võivad tegeliku menopausi alguses ilmneda individuaalsed erinevused.
Premenopausiga ja tegeliku menopausi algusega võivad kaasneda rasked nahasümptomid, millest üks on viimastel aastatel sagenenud rosaatsea. Tegelik rosaatsea tekkemehhanism pole veel täielikult välja selgitatud, kuid tavaliselt esineb see 30–60-aastastel naistel, mis viitab sellele, et see hormonaalne nahaprobleem võib olla seotud menopausiaegsete hormoonide taseme muutustega. Lisaks on märgatud, et soolestiku mikrofloora tasakaalustamatus on seotud rosaatsea tekkega.

Menopausiga kaasnevad ka täiesti normaalsed muutused nahas, nagu naha õhenemine ning kollageeni ja hüaluroonhappe tootmise vähenemine. Kui nahk muutub õhemaks ja rakukeskkonna tootmine väheneb, väheneb naha võime niiskust siduda ning nahale tekivad kergemini kortsud ja jooned. Menopausi ajal on võimalikud ka erinevad pigmendimuutused.

Näpunäiteid nahahoolduseks menopausi ajal:

Toetage naha niiskustasakaalu, investeerides kvaliteetsesse näokreemi ja niisutavasse seerumisse. Näiteks Hohde H24h nöokreem ja seerum aitavad kuivuse käes vaevlevat täiskasvanud nahka.

Kui teie nahk muutub menopausi ajal tundlikuks, valige tundlikule nahale mõeldud tooted, mis kaitsevad nahka keskkonnamõjude eest.Hode tooted sobivad ka kõige tundlikumale nahale.

 Sööge piisavalt köögiviljadest saadavaid häid rasvu ja kiudaineid, et see oleks kasulik teie soolestikule ja nahale. Heade rasvade piisav tarbimine aitab kaasa organismi hormonaalsele tasakaalule menopausi ajal. Keha toetamiseks võid kasutada ka näiteks kondipuljongit või kvaliteetset kollageenipreparaati.

Lõdvestuge iga päev ja hindage ennast ning tänage oma nahka selle eest, et ta kaitseb teid aastast aastasse kõigil eluetappidel.  

Mindfulness-oskused, jalutuskäik metsas või mõni muu rahustav ja lõõgastav igapäevane rutiin soodustab sügavamat hingamist ja parandab hapniku omastamist. Samuti rahustab see meelt ja pidurdab näiteks kuumahoogude tekkimist. Tänulikkus enda ja oma naha vastu aitab näha vananemist positiivses valguses ja erinevaid muutusi elu loomuliku jätkuna. Vanus toob naistele ka karisma. Menopausiga saab üks periood meie elus läbi, kuid annab samas teed uuele eluetapile, kus saame keskenduda enda eest hoolitsemisele ja nautida elukogemusest kaasa toodud enesekindlust.

Me teame,kuidas elu täiel rinnal nautida!