Miks looduskosmetiika?

Hohde_orgaaniline_looduskosmeetika

Kui tekib küsimus, miks peaks eelistama looduskosmeetikat, nn. tavakosmeetika asemel, siis on selleks mitmeid häid põhjusi!

Üheks põhjuseks on keskkonnasõbralikkus, sest looduskosmeetika tootmisel arvestatakse lisaks süsiniku jalajäljele ja toote valmistamise mõjudele ka seda, mis saab pärast toote kasutamist.

Looduskosmeetika tooraine pärineb peamiselt taimedest, mitte näiteks nafta destilleerimise jäätmetest. Tooraine taastub ja laguneb samuti nii, nagu see looduses on, ega kogune inimestesse ega veekogudesse mikroorganismidesse.

Kvaliteetses looduskosmeetikas eelistatakse säästlikumaid põlluharimisviise, näiteks mahepõllumajandust ning tooraineks valitakse külmpressitud õlid, millel on tõhusam nahka hooldav toime kui rafineeritud õlidel.

Looduskosmeetikas ei kasutata geneetiliselt moondatud ega kiiritatud toorainet, samuti ei ole lubatud kasutada täielikult keemilisi UV-kaitsevahendeid, sünteetilisi lõhna-, värv- ega säilitusaineid.

Naha seisukohalt on tervislikum kasutada ka looduskosmeetikat, sest nahk suudab paremini ära kasutada taimset toorainet kui sünteetilist silikooni. Silikoon tekitab küll naha pinnale steriilse ja niiskust aurustava kile, kuid erinevalt näiteks taimeõlidest ei toeta silikoon naha kasulike mikroobide ega rakkude talitlust.

Ka inimene on osa loodusest ja mida puhtamaid looduslikke tooteid me nahahoolduseks kasutame, seda paremini toimib meie ühine ökosüsteem.

Valige võimalusel alati looduskosmeetikat!