Stressi vähendamisega hoolitsete ka oma naha eest

Hohde_orgaaniline_looduskosmeetika

Kes meist ei kannataks aeg-ajalt stressi all, eriti praegusel keerulisel ajal.
Öeldakse, et lühiajaline stress võib meile isegi kasuks tulla ja ajada meid käima siis, kui seda vajame.  


Siiski näib, et üha rohkem inimesi kannatab pikaajalise stressi all, mis hoiab meid ilma põhjuseta stressis. Sellises seisundis olles töötavad meie kehas vaid ellujäämiseks hädavajalikud elutähtsad funktsioonid – see tähendab, et süda pumpab verd, aju teeb kiireid järeldusi ja lihased on pinges tegutsemiseks valmis. Seedimine seevastu ei tööta korralikult ja ka hingamine on pinnapealne.  

Loomulikult avaldab see mõju ka nahale.  

Kui kehas möllavad stressihormoonid ning hapniku transport või seedimine ei tööta korralikult, võib juhtuda, et nahal hakkavad ilmnema sümptomid erinevate lööbe või akne või muude nahaprobleemide näol.

Naha ja kogu keha seisukohalt oleks oluline ära tunda need olukorrad, kus stressitase tõuseb kergesti kõrgele. Kui teate ette näha, saate nende lahendamiseks kasutada abivahendeid. Muidugi võib mõnikord elu olla ettearvamatu ja kõike on võimatu kontrollida, kuid võite allolevate näpunäidete hulgast valida endale meelepärased ja proovida neid, kui tunnete stressi.

Sügavalt sisse hingamine. Erinevaid teadlikud hingamistehnikaid stressitaseme alandamiseks saab näha näiteks YouTube’is, sealt leiab igaüks endale sobiva tehnika.  

Võite proovida näiteks 3-6-3-6 hingamistehnikat. Selleks on vaja  hingata aeglaselt sisse, kuni loete kolmeni, hoidke hinge kinni kuus sekundit, hingake aeglaselt välja, loendades kolmeni, ja hoidke hinge kinni kuus sekundit.  Korrake seda nii mitu korda, kui tunnete end hästi.

Masseerige kaela lõõgastava loodusliku õli või kreemiga. See on lihtne viis keha lõdvestamiseks isegi keset tööpäeva ja eriti soovitatav, kui peanahal või näol on näha stressi märke. Kui kaela ja kaela vereringe taastub ja lihaste jäikus leevendub, tunneb end paremini ka pea- ja näonahk. Kodus võid jätkata näoõliga massaaži ka näole ja dekolteele.

Proovi jooga asanat nimega “lapse puhkepoos”, kus tood põlved kõhu alla, paned käed külgedele ja otsaesine vastu põrandat- see asend on väga lõõgastav. Tehke seda jõusaalimatil või muul pehmel matil. Võid olla asendis näiteks viis minutit ja proovida samal ajal jälgida, kuidas pinged kehas sulavad.

Hõõru eeterlikku õli oimukohtadele. Võtke oma lemmik baasõli (näiteks jojobaõli) ja oma lemmik eeterlik õli (näiteks lavendliõli). Valmistage valmis segu väikeses pudelis, kus eeterlik õli on juba baasõliga segatud. Segamissuhe: 3 tilka eeterlikku õli / 10ml baasõli. Vajadusel hõõruge seda segu oma oimukohtadele.

Joo tass taimeteed. Soe taimetee võib samuti aidata pinges keha ja vaimu lõõgastuda. Headeks maitsetaimedeks lõõgastumiseks on meliss, vaarikaleht, apteegitill ja lavendel.

Pingelistes olukordades panusta eriti õrnasse nahahooldusse. Broneeri endale aeg näiteks hellitavaks näohoolduseks. Ärge kasutage liiga kangeid tooteid ja püüdke muul viisil keemilist koormust vähendada. Stressiseisundis ei talu keha mingit lisakoormust. HOHDE toodete hulgast leiate tooteid, mis sobivad tundlikule, stressis nahale.