Küpsiste poliitika

Uuendatud 25.01.2023

Meie veebisait kasutab küpsiseid

Küpsised on tekstifailid, mille veebibrauser salvestab terminalseadmesse. Siiski, kasutajaid ei isikustata ainult läbi küpsiste.

Küpsiseid on kahte tüüpi. Püsiküpsised salvestatakse kasutaja terminalseadmesse (arvuti, tahvelarvuti, nutitelefon jne) failidena kuni 24 kuud. Seansiküpsiseid salvestatakse ainult ajutiselt ja need aeguvad kohe, kui veebisaidilt lahkute.

Kasutaja saab küpsiseid terminalseadmest kustutada, kohandades brauseri seadeid. Võimalik on blokeerida kõik küpsised või valida alternatiiv, et teid teavitatakse iga kord, kui terminalseadmesse salvestatakse uus küpsis.

Mis on küpsised?

Küpsised on tekstifailid, mille veebibrauser salvestab kasutaja terminalseadmesse (arvuti, tahvelarvuti, nutitelefon jne). Küpsistel on personaalne identifikaator, mis võimaldab kasutajat identifitseerida. Kasutame küpsiseid tagamaks, et meie võrguteenused oleks kasutajasõbralikud ja kvaliteetsed, ning et meil oleks olemas vahendid nende teenuste arendamiseks. Küpsiseid kasutatakse ka reklaamide sihtimisel.

Küpsised ei liigu internetis iseenesest. Need salvestatakse terminalseadmesse ainult siis, kui kasutaja külastab veebisaiti. Küpsistel on unikaalne identifikaator, mis võimaldab kasutajat tuvastada. Küpsised ei kahjusta arvutit ega sega võrgus surfamist. Küpsised on tavalised tekstifailid, mis ei sisalda viirusi.

Küpsiseid on kahte tüüpi: seansi- ja püsiküpsised. Seansiküpsised aeguvad, kui seanss lõpeb. Püsiküpsiseid hoitakse teie seadmes kindlaksmääratud aja jooksul, pärast mida need kustutatakse. Neid küpsiseid saab uuesti luua iga kord, kui külastate küpsiseid kasutavaid veebi- või mobiiliteenuseid. Mõnel juhul võivad küpsiste abil kogutud andmed võimaldada isikuid tuvastada. See on võimalik näiteks läbi IP-aadressi tuvastamise.

Miks me kasutame küpsiseid?

Kasutame küpsiseid tagamaks oma elektrooniliste teenuste kasutajasõbralikkuse, kvaliteedi ja vahendid nende teenuste arendamiseks. Küpsiseid kasutatakse ka reklaamide sihtimisel. Kasutajaid ei saa individualiseerida ainult küpsiste abil.

Kui nõustute küpsiste kasutamisega, kasutame neid andmete kogumiseks selle kohta, kuidas külastajad meie veebilehte kasutavad ja kuidas saaksime oma veebilehte optimeerida.

Küpsised aitavad meil jälgida kasutajate käitumist, mis annab informatsiooni selle kohta, kuidas külastajad meie veebiteenuseid kasutavad, millised tooted ja teenused pakuvad neile enim huvi ning kas nad on meie veebilehte varem külastanud. Küpsised võimaldavad meeles pidada külastaja eelistusi ja valitud seadeid.

Meie peamine eesmärk on kasutada neid andmeid parema veebikogemuse pakkumiseks ning meie teenuste ja toodete täiustamiseks. Samuti soovime oma reklaami sihtida ja seetõttu tahame pakkuda oma klientidele neid teenuseid ja tooteid, mis neile huvi pakuvad. Kasutame neid kogutud andmeid ka sihtrühma ja taasturundamise kasutajaskonna profiilide loomiseks, võttes aluseks saadaoleva demograafilise informatsiooni ning kuidas üksikisikud meie veebilehte kasutavad ja millist huvi nad üles näitavad.

Mis tüüpi küpsiseid me kasutame?

Küpsised võib jagada rangelt vajalikeks, funktsionaalseteks, jõudlus- ja reklaamküpsisteks. Rangelt vajalikud küpsised sisaldavad teavet, mis on veebilehe nõuetekohaseks toimimiseks ülioluline, näiteks veebipoe ostukorvi sisu. Funktsionaalsed küpsised salvestavad piirkonna, keele ja muu teabe, mida kasutaja saab valida ja seega on seotud kohandamisega. Jõudlusküpsised salvestavad informatsiooni, mis aitab näha ja jälgida, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad. Reklaamküpsised koguvad teavet veebisaitide külastuste kohta. Nende ülesanne on aidata kuvada reklaame, mis pakuksid kasutajatele huvi.

Kasutame kolmandate osapoolte küpsiseid, nagu Google’i tööriistad ja analüütika ja Meta Pixeli tööriistad. Need võimaldavad meil kasutajaid jälgida ja turundust sihtida.

Kasutame Google Analytics küpsiseid. Siitsaate lugeda lisateavet selle kohta, kuidas need küpsised koguvad ja töötlevad teavet Google’i teabest “Kuidas Google kasutab meie teenuseid kasutavatelt saitidelt või rakendustest saadud andmeid?” reklaamimise kohta.

Kasutame oma saidil Meta Pixel´it. Seda tüüpi tööriistad võivad saidilt teavet koguda ja kasutada seda mõõtmisteenuste pakkumiseks ja sihitud reklaamideks. Selle saab tagasi lükata meie saidi küpsiste bänneri ja küpsiste seadete kaudu. Saidi külastajad saavad siinkontrollida ka oma Facebooki reklaamiseadeid.

Kasutame Hotjari selleks, et paremini mõista oma kasutajate vajadusi ning optimeerida seda teenust ja kasutuskogemust. Hotjar on tehnoloogiateenus, mis aitab meil paremini mõista meie kasutajate kogemusi (nt kui palju aega nad millistel lehtedel veedetakse, millistel linkidel klikitakse, millega tegeletakse, mis meeldib ja mis mitte, jne) ning see võimaldab meil luua ja säilitada oma teenust kasutajate tagasisidest lähtuvalt. Hotjar kasutab küpsiseid ja muid tehnoloogiaid, et koguda andmeid meie kasutajate käitumise ja nende seadmete kohta. See hõlmab seadme IP-aadressi (seansi ajal töödeldud ja identifitseerimata kujul salvestatud), seadme ekraani suurust, seadme tüüpi (seadme kordumatuid identifikaatoreid), brauseri teavet, geograafilist asukohta (ainult riik) ja kuvamiseks kasutatavat eelistatud keelt. Hotjar salvestab selle teabe meie nimel pseudonüümseks muudetud kasutajaprofiilis. Hotjaril on lepinguga keelatud müüa meie nimel kogutud andmeid.

Lisateabe saamiseks vaadake Hotjar’s support site.

Meie poolt kasutatavate küpsiste kohta leiate teavet meie küpsiste loendist.

Kui kaua küpsiseid säilitatakse?

Püsiküpsised salvestatakse kasutaja terminalseadmesse ja neid säilitatakse kuni 24 kuud. Seansiküpsised salvestatakse ainult ajutiselt ja need aeguvad seansi lõppedes.

Kuidas muuta seadeid ja kontrollida küpsiste kasutamist?

Seaduse kohaselt võime küpsiseid teie seadmesse salvestada, kui see on veebilehe toimimise seisukohalt ülioluline. Samuti nõuab seadus, et küsiksime teie nõusolekut küpsiste kasutamiseks; seda nõusolekut saab igal ajal hallata või tagasi võtta. Nõusoleku andmisel teavitatakse teid, milliseid küpsiseid me teie seadmesse salvestame ja mis eesmärgil neid kasutatakse.